Zİyaretçİ Bİlgİsİ

02853861
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
114
477
1984
5840

18-24 Eylül 2017 tarihlerinde Granada’da El-Hamra sarayının yanında Turkish Studies-İspanya-Malaga Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek olan Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu'nda sizleri İspanya’nın en önemli şehirlerini kapsayan Endülüs merkezli olarak ağırlamaktan onur duyacağız.

ENDÜLÜS’Ü GÖRMEYEN SOSYAL BİLİMCİ YARI KÖR BAKAR, sözünden hareketle, sempozyum 3 gün bildiri sunumu ve 3 gün bilimsel-kültürel gözlem-gezi şeklinde planlanmıştır. Endülüs medeniyeti Batı aydınlanmasını tetiklediği gibi, Doğu medeniyeti üzerinde de derin izler bırakmıştır. Bu sebeple Endülüs medeniyetinin izleri takip edilecek, bize bıraktığı miras elden geldiğince ayrıntılı gezilmeye çalışılacaktır. Sempozyumda temel ve uygulamalı çalışmalarını paylaşmak üzere sosyal bilimler çatısı altına giren bütün alanlar davetlidir. Sempozyumda herhangi bir konu sınırlaması yoktur. Bütün sosyal bilimciler kendi özel alanlarıyla ilgili bildiri sunabilirler. Bildiriler, ERIC indeksli dergide veya tercihen uluslararası indeksli dergilerde yayımlanacaktır.

Bildiri özeti gönderimi için son tarih, 21 Temmuz 2017’dir. Sempozyum dili Türkçe, İngilizce, Arapça, Farsça ve İspanyolca’dır.  Bildiri özetleri bu dillerde hazırlanabilir. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, gönderilen bütün bildirilerin (özet/tam metin) çift kör hakem süreciyle değerlendirildiği uluslararası hakem ve danışma kurulu bulunan, uluslararası hakemli bir kongredir. Kongrede sunulmak üzere kabul edilen bütün bildirilerin (sözlü, poster, uzaktan sunum vb.) akademik ve bilimsel nitelikte olması beklenmektedir.

Sempozyuma ilişkin detaylı bilgiler, yazım kuralları, önemli tarihler, kayıt ve özet gönderimi için www.usoskongre.net adresini ziyaret edebilirsiniz. Kongreyle ilgili her türlü görüş, öneri ve taleplerinizi kongre düzenleme ekibine Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden iletebilirsiniz.

İlk Çağrı

15 Mayıs 2017

Bildiri Özeti Gönderimi İçin Son Tarih

21 Temmuz 2017

Erken Kayıt Tarihleri*

20 Mayıs 2017- 28 Temmuz 2017

Geç Kayıt Tarihleri*

29 Temmuz 2017-18 Ağustos 2017

Sempozyum tarihleri

18-24 Eylül 2017

Tam Metin Bildirilerin Gönderilmesi İçin Son Tarih

30 Kasım 2017

Kitapta Yayımlanacak Bildiriler İçin Yayım Tarihi ve Yayınevi

25 Aralık 2017 – Cambridge Scholars Publishing - İngiltere

lA

 

 

 

Yorumlar   

0 #1 Ahmet Küçük 25-06-2017 08:51
Çok güzel bir bilimsel çalışma. İnşaallah tebliği belirlenen tarihte tamamlayıp sempozyuma katılacağım.
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yenİ Çıkanlar

Bİr Söz

"Okumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır." (BACON)

Bİr Hadîs

“Ya âlim, ya ilim öğrenen, ya da ilim dinleyen ol. Dördüncüsü olma, helak olursun!” (Dârimî, İlim 254)

Bİr Ayet

 “Şüphesiz o zikri (Kur'an-ı Kerîm) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.” (HİCR-9)