Zİyaretçİ Bİlgİsİ

02828797
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
401
612
1013
7749

İslam Tarihi Yeni Çıkan Kitapları

Ülkemizde İslam Tarihi denilince ilk akla gelen ve ilk dönem İslam Tarihi çalışmalarıyla kendisinden istifade ettiğimi Adnan Demircan hocamızdan yepyeni bir kitap daha: Tarihin Akışını Değiştiren Son Peygamber

Sevgili Peygamberimizin getirdiği mesaj, hem kendi döneminin hem de takip eden asırlarda dünya tarihinin gidişatının ana belirleyicilerinden biri olmuştur. Allah Resûlü, Mekke’de mütevazı bir hayat yaşarken tarihin en ağır ve mukaddes görevlerinden bir olan elçilikle görevlendirilmiş; ancak yaşadığı toplumun mensuplarının çoğu onun çağrısına olumlu bir cevap vermeyi reddetmişlerdir. Buna rağmen Allah Resûlü’nün mücadelesi, kendisine karşı çıkan birçok insana mesajı ulaştırma imkânı buluncaya kadar devam etmiştir.

Allah Resûlü’nün mücadelesi sadece tevhidi, inanç olarak kabul ettirmekten ibaret değildi. O, aynı zamanda toplumda sömürü ve zulme yol açan uygulamalarla ve geleneklerle de mücadele etmiştir. Elinizdeki kitapta Allah Resûlü’nün gönderildiği toplumun dinî, sosyal, siyasî ve kültürel yapısı ile nebevî mücadelenin değişim sürecindeki etkileri çeşitli yönleriyle ele alınmıştır.

Bu kitabı satın almak istiyorsanız, kitabın üzerine tıklayabilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yenİ Çıkanlar

Bİr Söz

"Okumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır." (BACON)

Bİr Hadîs

“Ya âlim, ya ilim öğrenen, ya da ilim dinleyen ol. Dördüncüsü olma, helak olursun!” (Dârimî, İlim 254)

Bİr Ayet

 “Şüphesiz o zikri (Kur'an-ı Kerîm) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.” (HİCR-9)