Zİyaretçİ Bİlgİsİ

02853863
Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
116
477
1986
5842

İslam Tarihi Yeni Çıkan Kitapları

"Nebevi Şuurdan Medeniyet İnşasına" Siyer Dergileri, 4 dilde 3 ayrı dergi olarak yayın hayatına başlıyor.

Siyer Araştırmaları, Siyer Aktüel ve Siyer Çocuk Dergilerinin tanıtım programı 1 Ocak 2017 Pazar günü 19.00 da Bağlarbaşı Kültür Merkezinde olacaktır.

Bilgi ve abonelik için: 0212 550 0 571 - www.siyerdergisi.com


Siyer Araştırmaları (Hakemli) Dergisi
Yılda iki defa yayınlanacak olan bu akademik dergimiz, başta ülkemizin üniversiteleri olmak üzere, birçok yerde Siyer alanında yazılmış ilmî ve akademik çalışmaları sizlerle buluşturacaktır. Hakemli dergimiz, sadece üniversite akademik çevresine değil, aynı zamanda siyer alanında kendini yetiştirmek ve geliştirmek isteyen farklı kesimlerden çeşitli okuyucu ve araştırmacılara da hitap eder bir nitelikte olacaktır.

Siyer( Aktüel) Dergisi          
3 ayda bir yayınlanacak olan Siyer Dergisi, toplumun her kesimine, Hz. Peygamber’in (sas) kutlu hayatının güzelliklerini, mesajlarını, örnekliklerini sunmayı hedeflemektedir. Zengin içeriği, birbirlerinden kıymetli hocalarımızın ve yazarlarımızın tespitlerini, yapılan siyer söyleşilerini, araştırma ve fikir mahsulü olan nice özgün gayretleri bu dergimizde bulacaksınız.

Siyer Çocuk Dergisi
Yayın periyodu 3 aylık olacak olan ve çocuklarımızın dünyasında Hz. Peygamber’i (sas) ve O’nun mübarek ellerinde yetişen güzide nesil olan sahâbenin hayatlarını anlatmayı hedefleyen bu dergimiz, inşallah sahasında büyük bir boşluğu dolduracak ve Kutlu Nebi’nin (sas) geleceğimiz olan çocuklarımıza daha güzel bir şekilde tanıtılmasına katkılar sağlayacaktır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yenİ Çıkanlar

Bİr Söz

"Okumak bir insanı doldurur, insanlarla konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır." (BACON)

Bİr Hadîs

“Ya âlim, ya ilim öğrenen, ya da ilim dinleyen ol. Dördüncüsü olma, helak olursun!” (Dârimî, İlim 254)

Bİr Ayet

 “Şüphesiz o zikri (Kur'an-ı Kerîm) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.” (HİCR-9)