Stjärnor Krion Fitwall Pics

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Porr Wave decorative panel by Fitwall® (KRION) - PORCELANOSA TrendBook Pics

Nejvyšší přidanou hodnotu kolekce Willow představuje kombinace jemnosti a síly, což jí propůjčuje výjimečnou pozici z hlediska designu. Ideální pro interiéry, jež mají působit Krion Fitwall a disponovat delikátní atmosférou.

Fitwall je speciální materiál na podobné bázi jako Krion imitující naprosto dokonale beton, dřevo či cihly a další. Nabízí různé designy ve velkých formátech cca 1,3 m x 3,3 m, které se následně napojují. Na trhu se v současnosti objevují pouze polyuretanové imitace, které jsou omezené svým designem a jsou navíc hořlavé. Krion Fitwall je tak svou širokou nabídkou a protipožární certifikací naprosto unikátní.

Nespornou výhodou je také naprosto jednoduchá a levná instalaceFifwall se Kruon pouze jednoduše přivrtá. Pro více informací o dekorativních panelech Fitwall nás neváhejte kontaktovatrádi vaše dotazy Aegon The Conqueror Crown. Stáhnout katalog Fihwall katalog. Stáhnout příslušnou stránku katalog.

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Nejvyšší přidanou hodnotu kolekce Willow představuje kombinace jemnosti a síly, což jí propůjčuje výjimečnou pozici z hlediska designu. Ideální pro interiéry, jež mají působit svěže a disponovat delikátní atmosférou.

Krion Fitwall

11/2/ · KRION presents Fitwall™: a revolution in mineral-based decorative panels. Taking inspiration from nature and based on its commitment to the environment, KRION has developed a large format decorative panel with reduced resins and higher mineral content. Fitwall™ offers excellent resistance and durability, and has a distinctive natural Estimated Reading Time: 3 mins.

Krion Fitwall

Krion Fitwall

Krion Fitwall

11/2/ · Krion presents Fitwall™: a revolution in mineral-based decorative panels. 11/02/ Taking inspiration from nature and based on its commitment to the environment, Krion has developed a large format decorative panel with reduced resins and higher mineral islamtarihikaynaklari.comted Reading Time: 3 mins.

Nature meets high-tech in Wave decorative panels from the Fitwall® Krion range, with irregular undulating forms. Designed for large-scale residential and commercial projects, Fitwall® stands out for its versatility it can be used to clad vertical walls, furnishings or other equipment and sustainable composition. The designs in this range - manufactured with minerals, resin and recycled PET - use pigments and digital techniques to replicate natural textures, and come in a mm x x 52 mm format. Share it on your social media. Your email address will not be published. Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment. Work space.
2021 islamtarihikaynaklari.com